Ziemia Święta Śladami Chrystusa zostało 20 wolnych miejsc

Człowiek wierzący marzy, by znaleźć się tam, gdzie wszystko się zaczęło.
Pielgrzymka do Ziemi Świętej to marzenie wielu osób; nie tylko katolicy marzą o tym, by odwiedzić Grób Pański, Bazylikę, Betlejem czy Górę Oliwną. Jeśli chcesz przeżyć niesamowitą przygodę i odnaleźć lub pogłębić swoją wiarę oraz zanieść swoje intencje do Jerozolimy. Można już spełnić te marzenia, dlatego zachęcamy do zaplanowania wyjazdu.

8 dni
17.02.2024 – 24.02.2024
2590 zł plus 720 $

Świadczenia organizatora

 • przelot samolotem, opłaty lotniskowe,
 • transfery autokarem w Izraelu
 • 7 noclegów w hotelach turystycznych  (pokoje 2-, 3-osobowe);
 • 6 śniadań i 6 obiadokolacji
 • opiekę przewodnika
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego
 • podatek VAT
 • bilety wstępu i inne opłaty związane z realizacją programu 

Program

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 13:00. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Tel Awiwu o godz.15:25. Lądowanie w Tel Awiwie o godz. 20:10. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie. Nocleg. W tym dniu nie ma wyżywienia

2 DZIEŃ  BETLEJEM – AIN KAREM

Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Bazylika św. Katarzyny i Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia NMP i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset (z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski.

3 DZIEŃ  CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL – NAZARET– KANA GALILEJSKA

Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu: miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa. Kana Galilejska – odnowienie przysięgi małżeńskiej. Przejazd do hotelu w Nazarecie.

4 DZIEŃ  JEZIORO GALILEJSKIE – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA – G. TABOR

Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do Kafarnaum – Miasta Jezusa i na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Wizyta na Górze Tabor. Przejazd do hotelu w Betlejem.

5 DZIEŃ  JEROZOLIMA

Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: brama św. Szczepana, kościół św. Anny, konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, Kalwaria. Czas wolny.

6 DZIEŃ  JEROZOLIMA

Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Przejście na Górę Syjon: Bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik. Kościół św. Piotra In Gallicantu. Ściana Płaczu (w zależności od sytuacji politycznej).

7 DZIEŃ BETANIA – KASR AL. JAHUD – JERYCHO – MORZE MARTWE

Przejazd do Jerycha – postój przy sykomorze Zacheusza. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych nad Jordanem. Postój nad Morzem Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem.

8 DZIEŃ: TEL AWIW – WARSZAWA

Transfer na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godz. 11:25. Lądowanie w Warszawie o godz. 14:25. W tym dniu nie ma wyżywienia

Ważne informacje

UWAGA: Na czas pielgrzymki należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich, libijskich i libańskich!

Uwaga!  Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

Uczestnik ma na dodatkowe ubezpieczenia od rezygnacji z pielgrzymki 3 dni od dnia podpisania umowy i musi zrobić to osobiście, np. ze strony  www.turystyka-zak.pl w zakładce dokumenty w Signal Iduna lub u jakiegokolwiek ubezpieczyciela.

Organizator zastrzega sobie możliwość podwyższenia ceny imprezy (nie więcej jak 8% ceny) na 21 dni przed datą wyjazdu w przypadku wystąpienia jednej lub kilku z następujących okoliczności:

a). wzrostu kosztów transportu i cen paliwa ;

b). wzrost opłat urzędowych: podatków, opłat lotniskowych lub morskich;

c). wzrostu kursów walut mających znaczenie dla danej imprezy turystycznej;

Cena za Imprezę Turystyczną zostanie podwyższona proporcjonalnie do wysokości zmiany uzasadniającej podwyższenie ceny.

Przy grupie do 35 osób cena pielgrzymki  770$ pozostałe koszta bez zmian

Dodatkowo płatne

 • posiłków i napojów na pokładzie samolotu
 • napojów do obiadokolacji
 • zwyczajowych napiwków
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych i
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego   250 $
 • wydatki programowe 150 $
 • wydatków osobistych.
 • Transport na lotnisko i z lotniska w Warszawie płatny dodatkowo