Weekend w Mieście Królów!

Weekend w Krakowie zadowoli nie tylko miłośników historii i losów Państwa Polskiego, ale także wszystkich tych, którzy szukają bajecznych widoków, niezapomnianych smaków tradycji, ciekawych wydarzeń artystycznych i niecodziennej rozrywki.

3 dni
02.07.2021 – 04.07.2021
610 zł

Świadczenia organizatora

  • przejazd autokarem turystycznym
  • 2 noclegi w centrum Krakowa ze śniadaniem
  • opieka pilota

Program

Niepołomice – przez wieki niepołomicki zamek stanowił wypoczynkową rezydencję królewską zwaną „drugim Wawelem”. Tutaj, w zasięgu działania magicznej siły czakramu, pracowali i bawili się królowie i książęta z dynastii Piastów, Jagiellonów  i elekcyjni władcy Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Okazała zamkowa bryła oparła się niszczejącemu działaniu czasu i burzliwym wydarzeniom historii, pozostając żywą księgą dziejów naszej historii. Obecnie pieczołowicie odrestaurowany stanowi perłę  renesansowej  architektury. Zamek założony na planie czworoboku, z obszernym, zbliżonym do kwadratu arkadowym dziedzińcem oraz krużgankami służy dziś kulturze i sztuce. W komnatach zamkowych powstało Muzeum Niepołomickie bogate w eksponaty myśliwskie i łowieckie zbiory Włodzimierza Puchalskiego oraz Muzeum Narodowego.

Kazimierz, to modna artystyczna część Krakowa, znajdująca się w miejscu dawnej dzielnicy żydowskiej, gdzie obecnie mieszczą się niezależne galerie, nietuzinkowe sklepy, butiki i bary. Na ulicy Szerokiej zobaczymy liczne synagogi.

Nowa Huta (miasto i kombinat metalurgiczny) była sztandarową budową wczesnych lat PRL-u. Decyzję polityczną o budowie kombinatu metalurgicznego na żyznych terenach podkrakowskich wsi Pleszowa i Mogiły podjęto w 1949 r. Jako miasto idealne, które miało być wizytówką Polski w świecie, uzyskała czytelny plan urbanistyczny i architekturę w stylu socrealistycznym – z jednej strony opartą na wzorcach architektury renesansowej, a z drugiej na amerykańskiej koncepcji urbanistycznej tzw. jednostki sąsiedzkiej.

Wawel – trasa Sztuka Wschodu – Namioty Tureckie, gdzie zobaczymy m.in. dwa fragmenty namiotów tureckich z przełomu XVII i XVIII wieku, cztery tureckie sztandary wzięte 12 IX 1683 pod Wiedniem oraz słynną chorągiew zdobytą pod Parkanami 9 X tegoż roku. Wśród trofeów zobaczymy także buńczuk, oznakę władzy wojskowej (wezyra), turecką zbroję na konia z wieku XVI oraz kolekcję szabel tureckich i perskich (XVII–XVIII w.), kobierce – modlitewniki tureckie i kaukaskie (XVIII–XIX w.) z lwowskiego zbioru Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich, ceramikę dalekiego wschodu, porcelanę japońską, dwumasztowy namiot turecki z wieku XVII – jeden z największych w kolekcji Zamku, który wyróżnia nietypowa niebieska barwa tła. Zobaczymy zdobiony złotem i kamieniami szlachetnymi rząd koński i osiodłanie Krzysztofa Leopolda Schaffgotscha, posła cesarza Leopolda I na dwór Jana III Sobieskiego.

Wieczorny rejs po Wiśle, w miłym gronie znajomych dostarczy nam mnóstwa wrażeń i niesamowitych widoków. Pozwoli w pełni cieszyć się atmosferą królewskiego miasta.

Ważne informacje

To już kolejny wyjazd z tej serii. Myślę, że i tym razem program przypadnie Państwu do gustu!

Wycieczka z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania!

Wyjazd przeznaczony tylko dla osób ciekawych naszej historii i bogactwa doznań królewskiego miasta, krótko mówiąc, chcących zwiedzać.

Dodatkowo płatne

Płatne obligatoryjnie: program zwiedzania (bilety i wstępy), przewodnicy, zestawy toure quide.

Płatne opcjonalnie: ubezpieczenie