Szklarska Poręba 2 wolne miejsca

Zapraszamy na wyprawę w   KARKONOSZE. Wycieczka wiedzie przez najciekawsze szlaki, najpiękniejsze widoki i najładniejsze zabytki. Wszystko pod okiem profesjonalnego przewodnika górskiego, który zadba o Wasze bezpieczeństwo.

7 dni
12.07.2020 – 18.07.2020
1250 zł

Świadczenia organizatora

  • Wyżywienie śniadanie i obiadokolacja.
  • Zakwaterowanie Pensjonat w centrum Szklarskiej Poręby pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
  • Przejazd  autokarem – standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy),
  • opieka pilota.

Program

1 DZIEŃ

Wyjazd godz. 05.00.   Przejazd do Szklarskiej Poręby –  po trasie  Zamek Książ. Obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ

Śniadanie. Wyjście z przewodnikiem Zamek Czocha – jego  bogata  historia i piękna architektura zostaną na długo we wspomnieniach i na zdjęciach z wyprawy. Świeradów Zdrój wycieczka do polskiego uzdrowiska leżącego w Górach Izerskich, w dolinie rzeki Kwisy. Dzbanuszek uzdrowiskowej wody poprawi zdrowie, a najdłuższa w Sudetach hala spacerowa sprawi, że szybko najdzie nas ochota na powrót w te strony Dolnego Śląska.  Obiadokolacja , nocleg .

3 DZIEŃ

Śniadanie. Dzień wolny. Obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd z przewodnikiem

  • Goerlitz – Perła Gór Łużyckich “Miasto Europejskie” o największej ilości zabytków w Niemczech! Miasto, w którym zakochali się filmowcy (ponad 40 filmów w tym 4 oskarowe). Quentin Tarantino realizował w nim swój film Bękarty Wojny!
  • Obercunnersdorf – Bajkowa wioska u podnóża Gór Żytawskich.Wiele razy była wyróżniana jako np. jedna z najładniejszych wiosek w Republice Federalnej Niemiec. W roku 2001 otrzymała tytuł najpiękniej ukwieconej wioski w Europie. Ostatnim wyróżnieniem było uznanie jej za wioskę – pomnik UNESCO. 261 domów przysłupowych! Spacer po uliczkach jak z bajek i baśni braci Grimm!
  • Oybin – Serce Gór Żytawskich. Zwiedzanie miejscowości i zamku położonego na piaskowcowej górze! Piękny widok na 3 Państwa – Czechy, Polskę i Niemcy! Ruiny zamku gdzie inspirację czerpali najwięksi niemieccy malarze!
  • Powrót do hotelu Obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ

Śniadanie. Dzień wolny   . Obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ

Śniadanie. Wypraw  na Śnieżkę i do Karpacz – nawet dla turystów nie będących aktualnie w szczycie formy, wejście na jej szczyt to nie problem! W ramach wycieczki z Biurem Turystycznym ŻAK  wjedziemy blisko wierzchołka najwyższej góry Sudetów, wykorzystując wyciąg krzesełkowy na Kopę. Od jego górnej stacji do schroniska Dom Śląski na Równi pod Śnieżką dzieli nas już tylko spacer. Stamtąd na Śnieżkę jest kilka kroków. Powrót przez schroniska: Strzecha Akademicka i Samotnia, oraz Kościółek Wang w Karpaczu.

7 DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd do domu w drodze powrotnej Wrocław Afrykarium . Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

Ważne informacje

WYMAGANY WAŻNY DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT

Dodatkowo płatne

Wstępy około 200 zł  plus 10 euro