Zabieszczaduj razem z nami

Bieszczady, mimo rosnącej popularności, są równie piękne jak wtedy. Dziś śladów tamtych dzikich Bieszczadów można wciąż szukać. Lecz to, co przyciąga tłumnie w te strony turystów, to nie dawna historia, ale współczesne widoki z łagodnych połonin, bieszczadzkie diabły i anioły, bieszczadzka muzyka i przede wszystkim oszałamiające piękno tych położonych najdalej na południowy-wschód Polski gór. Naprawdę warto odwiedzić Bieszczady.

7 dni
07.07.2024 – 13.07.2024
1750 zł

Świadczenia organizatora

  • przejazd autokarem turystycznym
  • 6 noclegów
  • 6 śniadań, 6 obiadokolacji
  • opłaty parkingowe i autostradowe
  • opieka pilota na całej trasie

Program

Dzień 1

Wyjazd wcześnie rano. Przejazd w Bieszczady z przerwą na posiłek. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Wycieczka z przewodnikiem na trasie: Polańczyk – Solina. Podczas wycieczki odwiedzimy jedno z bieszczadzkich uzdrowisk – Polańczyk. Wejdziemy na punkt widokowy, z którego zobaczymy najpiękniejszy widok na Zalew Soliński. Odwiedzając Solinę przejdziemy po koronie zalewu (664 m) – najwyższej w Polsce (wysokość 81,8 m) oraz przejedziemy się kolejką gondolową i na wieżę widokową (dla chętnych – dodatkowo płatna). Dla chętnych drezyny rowerowe (dodatkowo płatne). Dla reszty grupy zorganizujemy inne atrakcje! Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wyjście w góry z przewodnikiem. Proponujemy trasę na jedną z Połonin Bieszczadzkich – trasę wybiera przewodnik w zależności od pogody. Podczas wycieczki odwiedzimy słynne bieszczadzkie miejscowości: Ustrzyki Dolne, Cisna, Wetlina. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Wycieczka do Sanoka i Krosna. Zwiedzanie z przewodnikiem w Sanoku: rynek, pomnik Dobrego Wojaka Szwejka, kościół franciszkanów, pozostałości świątyni, w której ślub brał Władysław Jagiełło. W Krośnie pospacerujemy po rynku i zobaczymy „na żywo” produkcje szkła w Muzeum Szkła. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Wycieczka autokarowa z przewodnikiem na trasie: Majdan – Komańcza – Zagórz. Dużą atrakcję będzie przejażdżka Kolejką Bieszczadzką, która dawniej służyła do wywozu drewna z lasu a dziś wozi turystów. W Komańczy wejdziemy do klasztoru Sióstr Nazaretanek, w którym od 29 października 1955 r. do 28 października 1956 r. internowany był bł. Kardynał St. Wyszyński. W Zagórzu atrakcją są ruiny klasztoru Karmelitów Bosych. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Piesza wycieczka w góry z przewodnikiem. Proponujemy spacer do schroniska pod Małą Rawką. Chętni pójdą dalej – zdobędą Małą i Wielką Rawkę! Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Sandomierza – spacer po rynku z przewodnikiem. Przejazd do miejsca zbiórki i zakończenie wycieczki.

Ważne informacje

Podczas wycieczki będziemy zwiedzać miejsca związane z kultem religijnym i wnętrza muzeów, dlatego pamiętać musimy o odpowiednim stroju. Będziemy chodzić po miastach i po górach, dlatego potrzebna jest dobra kondycja i wygodne do chodzenia buty. Nade wszystko na wycieczkę należy zabrać dobry humor i życzliwe nastawienie do ludzi.

Na wstępy w dniu wyjazdu.

Dodatkowo płatne

Dodatkowo płatne obligatoryjnie ok. 300 – 350 zł: realizacja programu, przewodnicy miejscowi, zestawy toure guide, Fundusz Pomocowy i Gwarancyjny, taksa klimatyczna.

Jest możliwość zorganizowania wieczoru  muzyką.

Płatne dla chętnych: ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie od chorób przewlekłych lub rezygnacji.