Rzuć wszystko i jedź z nami w Bieszczady… zostało 12 wolnych miejsc

To słynne hasło nadal jest aktualne… Bieszczady, mimo rosnącej popularności, są równie piękne jak wtedy. Dziś śladów tamtych dzikich Bieszczadów można wciąż szukać. Lecz to, co przyciąga tłumnie w te strony turystów, to nie dawna historia, ale współczesne widoki z łagodnych połonin, bieszczadzkie diabły i anioły, bieszczadzka muzyka i przede wszystkim oszałamiające piękno tych położonych najdalej na południowy-wschód Polski gór. Naprawdę warto odwiedzić Bieszczady.

7 dni
16.07.2023 – 22.07.2023
1650 zł

Świadczenia organizatora

  • przejazd autokarem turystycznym
  • 6 noclegów
  • 6 śniadań, 6 obiadokolacji
  • opłaty parkingowe i autostradowe
  • opieka pilota na całej trasie

Program

Dzień 1

Wyjazd wcześnie rano. Przejazd w Bieszczady z przerwą na posiłek. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Wycieczka z przewodnikiem na trasie: Polańczyk – Solina. Podczas wycieczki odwiedzimy jedno z bieszczadzkich uzdrowisk – Polańczyk. Wejdziemy na punkt widokowy, z którego zobaczymy najpiękniejszy widok na Zalew Soliński. Odwiedzając Solinę przejdziemy po koronie zalewu (664 m) – najwyższej w Polsce (wysokość 81,8 m) oraz przejedziemy się kolejką gondolową i na wieżę widokową (dla chętnych – dodatkowo płatna). Dla chętnych drezyny rowerowe (dodatkowo płatne). Dla reszty grupy zorganizujemy inne atrakcje! Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wyjście w góry z przewodnikiem. Proponujemy trasę na jedną z Połonin Bieszczadzkich – trasę wybiera przewodnik w zależności od pogody. Podczas wycieczki odwiedzimy słynne bieszczadzkie miejscowości: Ustrzyki Dolne, Cisna, Wetlina. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Wycieczka do Sanoka i Krosna. Zwiedzanie z przewodnikiem w Sanoku: rynek, pomnik Dobrego Wojaka Szwejka, kościół franciszkanów, pozostałości świątyni, w której ślub brał Władysław Jagiełło. W Krośnie pospacerujemy po rynku i zobaczymy „na żywo” produkcje szkła w Muzeum Szkła. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Wycieczka autokarowa z przewodnikiem na trasie: Majdan – Komańcza – Zagórz. Dużą atrakcję będzie przejażdżka Kolejką Bieszczadzką, która dawniej służyła do wywozu drewna z lasu a dziś wozi turystów. W Komańczy wejdziemy do klasztoru Sióstr Nazaretanek, w którym od 29 października 1955 r. do 28 października 1956 r. internowany był bł. Kardynał St. Wyszyński. W Zagórzu atrakcją są ruiny klasztoru Karmelitów Bosych. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Piesza wycieczka w góry z przewodnikiem. Proponujemy spacer do schroniska pod Małą Rawką. Chętni pójdą dalej – zdobędą Małą i Wielką Rawkę! Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Sandomierza – spacer po rynku z przewodnikiem. Przejazd do miejsca zbiórki i zakończenie wycieczki.

Ważne informacje

Podczas wycieczki będziemy zwiedzać miejsca związane z kultem religijnym i wnętrza muzeów, dlatego pamiętać musimy o odpowiednim stroju. Będziemy chodzić po miastach i po górach, dlatego potrzebna jest dobra kondycja i wygodne do chodzenia buty. Nade wszystko na wycieczkę należy zabrać dobry humor i życzliwe nastawienie do ludzi.

Na wstępy w dniu wyjazdu.

Dodatkowo płatne

Dodatkowo płatne obligatoryjnie ok. 300 – 350 zł: realizacja programu, przewodnicy miejscowi, zestawy toure guide, Fundusz Pomocowy i Gwarancyjny, taksa klimatyczna.

Jest możliwość zorganizowania wieczoru  muzyką.

Płatne dla chętnych: ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie od chorób przewlekłych lub rezygnacji.