Rumunia Bukareszt brak wolnych miejsc

Ciepłe Morze Czarne, mistyczna Transylwania – ojczyzna najsłynniejszego wampira, czyli Drakuli, Unikatowe zabytki z listy UNESCO malownicze krajobrazy Transylwanii i średniowieczne miasteczka to walory turystyczne Rumunii, gdzie warto się wybrać przynajmniej na krótkie wakacje, aby poznać ten ciekawy kraj, zaskakujący pięknem przyrody.

10 dni
03.07.2023 – 12.07.2023
3200 zł

Świadczenia organizatora

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opieka pilota
 • 9 noclegów w pokojach 2 / 3 osobowych z łazienką
 • wyżywienie zgodnie z programem.

Program

DZIEŃ 1:
Wyjazd około godz. 02.00. Przyjazd do Rumunii na nocleg w Satu Mare. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przejazd do Sapanty słynnej z wełny, ale i „wesołego cmentarza”. Jego unikalność stanowią drewniane nagrobki z płaskorzeźbami i barwnie malowanymi scenami z życia ziemskiego leżących na cmentarzu osób. Zobaczymy więc pasterza z owcami na hali, urzędnika za biurkiem, aptekarza wśród fiołek. Dalszy przejazd w kierunki miejscowości położonych w dolinie rzeki Izy. Zwiedzanie kompleksu klasztornego w  Barsanie oraz najstarszej cerkwi w Ieud – zabytek UNESCO. Następnie przejazd przełęczą Prislop do Campalungu Mołdawskiego. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Sadowa. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie unikalnych „malowanych klasztorów” wpisanych na listę UNESCO:  Moldowita i Voronet. Przejazd do miejscowości Targu Mures. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4:                                                                                                                                    Śniadanie. Po Śniadanie wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie słynnej twierdzy Sighisoara – legendarnego miejsca urodzenia Vlada Tepesza –pierwowzoru powieściowego Draculi. Jako obiekt wpisany na listę UNESCO Sighisoara zachowała swoje przepiękne centrum historyczne z kolorowymi domami, wieżami obronnymi i wysokimi murami w nienaruszonym stanie. Zwiedzanie m.in.: Wieży Zegarowej, Kościoła na Wzgórzu i domu Drakuli. Dalej przejazd do Rupea, Zwiedzanie „chłopskiego zamku”. Następnie przejazd do Prejmer, gdzie zobaczymy wyjątkowy kościół warowny wpisany na listę UNESCO. Po zwiedzaniu przejazd w okolice Braszowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: 

Śniadanie. Przejazd do Sinaia, gdzie zwiedzimy olśniewającą swym bogactwem i niezwykłą architekturą dawną rezydencję króla Karola I – zamek Peleş. Następnie przejazd na nocleg do Bukaresztu i spacer po Bukareszcie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: 

Śniadanie. Zwiedzanie Bukaresztu. Przejazd na nocleg do Curtea de Arges, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Tego dnia przejedziemy się górskimi serpentynami Trasy Transfogaraskiej. Według jednych nazywana jest ona „szczytowym osiągnięciem socjalizmu rumuńskiego”, według innych był to upiorny pomysł „Geniusza Karpat” Nicolae Ceausescu. Po południu zwiedzamy Sibiu: przejdziemy ulicą Avram Iancu, przy której znajdują się najciekawsze kamieniczki, zobaczymy Duży i Mały Rynek, magistrat z XV w., wieżę ratuszową z XVI w, późnogotycki kościół ewangelicki, oraz przejdziemy Mostem Kłamców. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Sibiu.

DZIEŃ 8: 

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Alba Julia i Hunedoary – zwiedzanie.

Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 9: 

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Timisoary – zwiedzanie miasta.

Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 10 – WSZĘDZIE DOBRZE…

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w dalszą drogę powrotną do Polski. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od Biura.

Cena dla grupy od 45 osób: 3.200 zł

Świadczenia organizatora: przejazd klimatyzowanym autokarem, opieka pilota,  8 noclegów w pokojach 2 / 3 osobowych z łazienką, wyżywienie zgodnie z programem.

Cena nie obejmuje:

 • pakietu do realizacji programu: 120 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, zestaw słuchawkowy Tour Guide).
 • ubezpieczenie Signal Iduna 40 zł  płatne obligatoryjnie.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 15 zł, Turystyczny Fundusz Pomocowy 15 zł
 • Taksa klimatyczna 20 euro

Harmonogram wpłat:

 • Przy zapisie 900 zł + Fundusz Gwarancyjny 15 zł + Fundusz Pomocowy 15 zł
 • Do 30.01.2023 – 800 zł
 • Do 30.03.2023 – 700 + 40 zł ubezpieczenie
 • Do 15.05.2023 – 800 zł + 120 euro + 20 euro taksa klimatyczna

 

 

Ważne informacje

Uwaga!  Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu

Uczestnik ma na dodatkowe ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki  3 dni od dnia podpisania umowy i musi zrobić to osobiście, np. ze strony  www.turystyka-zak.pl w zakładce dokumenty w Signal Iduna lub u jakiegokolwiek ubezpieczyciela.

Organizator zastrzega sobie możliwość podwyższenia ceny imprezy (nie więcej jak 8% ceny) na 21 dni przed datą wyjazdu w przypadku wystąpienia jednej lub kilku z następujących okoliczności:

a). wzrostu kosztów transportu i cen paliwa ;

b). wzrost opłat urzędowych: podatków, opłat lotniskowych lub morskich;

c). wzrostu kursów walut mających znaczenie dla danej imprezy turystycznej;

Cena za Imprezę Turystyczną zostanie podwyższona proporcjonalnie do wysokości zmiany uzasadniającej podwyższenie ceny.

UWAGA: wyjazd będzie realizowany zgodnie z obowiązującymi w danym czasie przepisami sanitarnymi i wytycznymi rządu RP dotyczącymi obostrzeń związanych z covid-19.

 

 

Dodatkowo płatne

– ) pakietu do realizacji programu: 120 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, zestaw słuchawkowy Tour Guide).

– ) ubezpieczenie Signal Iduna 50 zł  płatne obligatoryjnie.

– ) Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 15 zł

– ) Turystyczny Fundusz Pomocowy 15 zł

– ) Taksa klimatyczna 20 euro