Pielgrzymka do Rumunii

Zapraszamy na wspaniałą wyprawę, podczas której można poznać największe skarby Rumunii. Mistyczna Transylwania, Historyczny Siedmiogród, malownicze zamki, forty i średniowieczne miasteczka. Tym bardziej że wiele z nich znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bogaty i tradycyjny folklor.

9 dni
10.07.2021 – 18.07.2021
2420 zł plus 80 euro

Świadczenia organizatora

  • przejazd  klimatyzowanym autokarem,
  • opieka pilota
  • 8 noclegów w pokojach 2  osobowych z łazienką
  • wyżywienie zgodnie z programem.

Program

DZIEŃ 1:
Wyjazd  około godz. 02.00 . Przyjazd do Rumunii na nocleg Satu Mare. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przejazd do Sapanty słynnej z wełny, ale i „wesołego cmentarza”. Jego unikalność stanowią drewniane nagrobki z płaskorzeźbami i barwnie malowanymi scenami z życia ziemskiego leżących na cmentarzu osób. Zobaczymy więc pasterza z owcami na hali, urzędnika za biurkiem, aptekarza wśród fiołek. Dalszy przejazd w kierunki miejscowości położonych w dolinie rzeki Izy. Zwiedzanie kompleksu klasztornego w  Barsanie oraz najstarszej cerkwi w Ieud – zabytek UNESCO. Następnie przejazd przełęczą Prislop do Campalungu Mołdawskiego. Zakwaterowanie w hotelu okolicach Sadowa. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie unikalnych „malowanych klasztorów” wpisanych na listę UNESCO  Moldowita  Voronet.  Przejazd do miejscowości Targu Mures. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Sighişoara,  Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie słynnej twierdzy Sighisoara – legendarnego miejsca urodzenia  Vlada Tepesza –pierwowzoru powieściowego Draculi. Jako obiekt wpisany na listę UNESCO Sighisoara zachowała swoje przepiękne centrum historyczne z kolorowymi domami, wieżami obronnymi i wysokimi murami w nienaruszonym stanie. Zwiedzanie m.in.: Wieży Zegarowej, Kościoła na Wzgórzu i domu Drakuli. Dalej przejazd do Rupea, Zwiedzanie „chłopskiego zamku”. Następnie przejazd do Prejmer, gdzie zobaczymy wyjątkowy kościół warowny wpisany na listę UNESCO. Po zwiedzaniu przejazd w okolice Braszowa  zakwaterowanie obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie  przejazd do  Zameku Peleş w Sinaia  zwiedzimy olśniewająca swym bogactwem i niezwykłą architekturą dawną rezydencję króla Karola I – zamek Peleş. Następnie  przejazd na nocleg w okolicach Bukaresztu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień  6

Śniadanie  zwiedzanie stolicy Rumunii z przewodnikiem  . Przejazd na nocleg do Curte de Agnes. Zakwaterowanie. obiadokolacja nocleg.

Dzień 7  8/9.07

Trasa Transfogaraska i zwiedzanie Sibiu. Tego dnia przejedziemy się górskimi serpentynami Trasy Transfogaraskiej. Według jednych nazywana jest ona „szczytowym osiągnięciem socjalizmu rumuńskiego”, według innych był to upiorny pomysł „Geniusza Karpat” Nicolae Ceausescu. Po południu zwiedzania Sibiu: przejdziemy ulicą Avram Iancu, przy której znajdują się najciekawsze kamieniczki, zobaczymy Duży i Mały Rynek, magistrat z XV w., wieżę ratuszową z XVI w, późnogotycki kościół ewangelicki, oraz przejdziemy Mostem Kłamców – tam wyjaśnimy dlaczego tak się nazywa. Przejazd do hotelu na nocleg Deva

Dzień 8

Wcześnie śniadanie wykwaterowanie. Przejazd do Budapesztu wieczorne zwiedzanie Miasta. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9 – WSZĘDZIE DOBRZE…

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w dalszą drogę powrotną. Po drodze przerwa w Wyszehradzie

Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych

Świadczenia organizatora:

przejazd  klimatyzowanym autokarem, opieka pilota,  8 noclegów w pokojach 2 / 3 osobowych z łazienką ,   wyżywienie zgodnie z programem.

Cena nie obejmuje:

pakietu do realizacji programu: 80 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, taksa klimatyczna, zestaw słuchawkowy Tour Guide

 

Ważne informacje

  • Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie i jest ustalona przez pilota i przewodnika
  • ZAPISY I WPŁATA W KWOCIE 720 zł do 30.11.2020

Dodatkowo płatne

40 zł ubezpieczenie Signal Iduna płatne obligatoryjnie.

10 zł Turystyczny Fundusz Gwarancyjny