Podlasie zostały brak wolnych miejsc

Zapraszamy do Białegostoku – najdalej wysuniętej na wschód metropolii dzisiejszej Rzeczpospolitej. Przez wieki miasto gościnnie przyjmowało różne kultury i narodowości . Tutaj obok siebie żyli Polacy, Żydzi, Niemcy, Rosjanie, Białorusini, Litwini, Ukraińcy, Tatarzy i Romowie. W Białymstoku kościoły sąsiadują z cerkwiami i dawnymi synagogami.  Odkryjmy razem miasto wielu religii, kultur i wspaniałych ludzi! Pojedźmy na Podlasie!

5 dni
22.08.2023 – 26.08.2023
1.290 zł

Świadczenia organizatora

  • przejazd autokarem turystycznym
  • podatki i opłaty drogowe
  • 4 noclegi
  • 4 śniadania i 4 obiadokolacje
  • opieka pilota
  • Turystyczne Fundusze Gwarancyjny i Pomocowy

Program

Dzień 1

Wyjazd wcześnie rano i przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Msza św. przy relikwiach s. Faustyny i ks. Sopoćki. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Białegostoku. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Wycieczka autokarowa z przewodnikiem na trasie: Sokółka – Kruszyniany. W Sokółce nawiedzimy kościół pw. Św. Antoniego. Msza św. i modlitwa przed cudownie objawioną Cząstką Ciała Pańskiego w hostii. Hostia upamiętnia  wydarzenie eucharystyczne z października 2008 roku. Następnie udamy się na szlak tatarski, do Kruszynian gdzie poznamy historię polskich Tatarów. Zwiedzimy meczet oraz mizar, czyli tatarski cmentarz. Obiadokolacja. Nocleg.

 Dzień 3

Śniadanie. Wycieczka autokarowa na trasie: Święta Woda – Supraśl. Podczas wycieczki zwiedzimy: monastyr i cerkiew p.w. Zwiastowania NMP oraz Muzeum Ikon, którego zbiory powstały z ikon rekwirowanych przemytnikom. Będzie możliwość zakupu „słodkich pamiątek” z Podlasia. W Św. Wodzie uczestniczyć będziemy we Mszy św. i pospacerujemy po Górze Krzyży. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Wycieczka autokarowa na trasie: Augustów – Studzieniczna – Suchowola. Przejazd do Augustowa. Rejs statkiem do Studzienicznej. Tam zrobimy pamiątkowe zdjęcie z postacią św. Jana Pawła II i uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej. Podczas drogi powrotnej do hotelu przystanek w Suchowoli – miejscu urodzenia ks. Popiełuszki. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zatrzymamy się w  Tykocinie, zwanym „perłą polskiego baroku”. Zwiedzimy z przewodnikiem: rynek, kościół i synagogę. Msza św. na zakończenie pielgrzymki. Powrót do domu.

Ważne informacje

Harmonogram wpłat:

przy zapisie – 490 zł

pozostała kwota do 28.06.2023 r – 800 zł

250 zł na realizacje programu – zbiera pilot w dniu wyjazdu

Dodatkowo płatne

obligatoryjnie 250 zł:

  • realizacja programu
  • toure quide
  • miejscowi przewodnicy