
Podlasie zostały brak wolnych miejsc
Zapraszamy do Białegostoku – najdalej wysuniętej na wschód metropolii dzisiejszej Rzeczpospolitej. Przez wieki miasto gościnnie przyjmowało różne kultury i narodowości . Tutaj obok siebie żyli Polacy, Żydzi, Niemcy, Rosjanie, Białorusini, Litwini, Ukraińcy, Tatarzy i Romowie. W Białymstoku kościoły sąsiadują z cerkwiami i dawnymi synagogami. Odkryjmy razem miasto wielu religii, kultur i wspaniałych ludzi! Pojedźmy na Podlasie!
Świadczenia organizatora
- przejazd autokarem turystycznym
- podatki i opłaty drogowe
- 4 noclegi
- 4 śniadania i 4 obiadokolacje
- opieka pilota
- Turystyczne Fundusze Gwarancyjny i Pomocowy
Program
Dzień 1
Wyjazd wcześnie rano i przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Msza św. przy relikwiach s. Faustyny i ks. Sopoćki. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Białegostoku. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 2
Śniadanie. Wycieczka autokarowa z przewodnikiem na trasie: Sokółka – Kruszyniany. W Sokółce nawiedzimy kościół pw. Św. Antoniego. Msza św. i modlitwa przed cudownie objawioną Cząstką Ciała Pańskiego w hostii. Hostia upamiętnia wydarzenie eucharystyczne z października 2008 roku. Następnie udamy się na szlak tatarski, do Kruszynian gdzie poznamy historię polskich Tatarów. Zwiedzimy meczet oraz mizar, czyli tatarski cmentarz. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Wycieczka autokarowa na trasie: Święta Woda – Supraśl. Podczas wycieczki zwiedzimy: monastyr i cerkiew p.w. Zwiastowania NMP oraz Muzeum Ikon, którego zbiory powstały z ikon rekwirowanych przemytnikom. Będzie możliwość zakupu „słodkich pamiątek” z Podlasia. W Św. Wodzie uczestniczyć będziemy we Mszy św. i pospacerujemy po Górze Krzyży. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Wycieczka autokarowa na trasie: Augustów – Studzieniczna – Suchowola. Przejazd do Augustowa. Rejs statkiem do Studzienicznej. Tam zrobimy pamiątkowe zdjęcie z postacią św. Jana Pawła II i uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej. Podczas drogi powrotnej do hotelu przystanek w Suchowoli – miejscu urodzenia ks. Popiełuszki. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 5
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zatrzymamy się w Tykocinie, zwanym „perłą polskiego baroku”. Zwiedzimy z przewodnikiem: rynek, kościół i synagogę. Msza św. na zakończenie pielgrzymki. Powrót do domu.
Ważne informacje
Harmonogram wpłat:
przy zapisie – 490 zł
pozostała kwota do 28.06.2023 r – 800 zł
250 zł na realizacje programu – zbiera pilot w dniu wyjazdu
Dodatkowo płatne
obligatoryjnie 250 zł:
- realizacja programu
- toure quide
- miejscowi przewodnicy