Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Ziemia Święta – ziemia, którą Bóg wybrał, by w pełni objawić się człowiekowi przez Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Miejsca gdzie narodził się Jezus Chrystus, gdzie wzrastał, nauczał, a wreszcie dokonał dzieła naszego odkupienia – dziś mamy możliwość , aby je nie tylko zwiedzić, ale i doświadczyć obecności Boga pośród nas.  Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej, pod kierunkiem naszych przewodników, by nie tylko poznać te miejsca, ale przede wszystkim pogłębić naszą wiarę w Jezusa Chrystusa. 

8 dni
14.05.2021 – 21.05.2021
1200 zł plus 780 USD

Świadczenia organizatora

 • przelot samolotem: Warszawa – Telaviv– Warszawa, samolot rejsowy
 • ubezpieczenie KL i NNW +pakiet rozszerzony o choroby przewlekłe,
 • na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem,
 • opiekę przewodnika polskojęzycznego,
 • zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (***) ze śniadaniem i obiadokolacją, pokoje 2-3 osobowe z łazienką,
 • wjazd taksówką na Górę Tabor,
 • rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim,
 • codzienne Msze św. i opiekę duchową na całej trasie pielgrzymki.
 • Tour Guide – system nagłaśniający,
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Program

 1. DZIEŃ – 14.05.2021/ WARSZAWA

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 13.00. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot o godzinie 15.25 i przelot do Tel Aviv. Po wylądowaniu o godzinie 20.15 czasu miejscowego, kontrola paszportowa i odbiór bagażu. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 1. DZIEŃ – 15.05.2021 EIN KAREM – POLE PASTERZY – BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd do Ein Karem. Zwiedzanie: Kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Muzeum holocaustu „YadVashem”. Następnie przejazd na Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Obiadokolacja. Nocleg.

 1. DZIEŃ – 16.05.2021 G. TABOR – G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGA- KAFARNAUM

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na północ Izraela. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Przejazd do hotelu w Nazarecie lub Tyberiadzie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 1. DZIEŃ – 17.05.2021 NAZARET – KANA GALILEJSKA – STELLA MARIS

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika i Grota Zwiastowania, dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Hajfa – Klasztor Karmelitów Bosych Stella Maris. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 1. DZIEŃ – 18.05.2021 JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. „Góra Syjon” – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół „In Galicantu”. Obiadokolacja. Nocleg. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” ( 25 USD/os).

 1. DZIEŃ – 19.05.2021 BETANIA-KASR AL JAHUD-JERYCHO-MORZE MARTWE-QUMRAN-WADI QELT

Śniadanie. Przejazd do Betanii – kościół Łazarza. Przejazd do Kasr Al Jahud – prawdziwego miejsca chrztu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzece Jordan. Jerycho – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (17 USD/os).  Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 428 m p.p.m.). Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama).

 1. DZIEŃ – 20.05.2021 JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie KotelMaarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 1. DZIEŃ – 21.05.2021 WYLOT

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Polski o godzinie 11.25. Przylot do Warszawy o godzinie 14.20. Zakończenie pielgrzymki.

Ważne informacje

Uczestnik posiadać musi ważny paszport.

KOSZT PRZY MNIEJSZEJ ILOŚCI UCZESTNIKÓW

15 – 24 osoby koszt 700$ plus 1300 zł  plus 130 $ na wstępy

25 – 35 osoby koszt 670$ plus 1300 zł  plus 130 $ na wstępy

POWYŻEJ 35 OSÓB CENA NIE ULEGA ZMIANIE

 

 

Dodatkowo płatne

 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 190 USD/os.
 • dojazdu na lotnisko w Warszawie
 • napoje do obiadokolacji inne niż woda,
 • wycieczki fakultatywne opisane w programie m.in. „Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia”, ,,Ryba św. Piotra)
 • taca pielgrzymów zbierana na Mszach św.