Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Ziemia Święta – ziemia, którą Bóg wybrał, by w pełni objawić się człowiekowi przez Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Miejsca gdzie narodził się Jezus Chrystus, gdzie wzrastał, nauczał, a wreszcie dokonał dzieła naszego odkupienia – dziś mamy możliwość , aby je nie tylko zwiedzić, ale i doświadczyć obecności Boga pośród nas.  Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej, pod kierunkiem naszych przewodników, by nie tylko poznać te miejsca, ale przede wszystkim pogłębić naszą wiarę w Jezusa Chrystusa. 

8 dni
18.04.2020 – 25.04.2020
1100 zł plus 750 USD

Świadczenia organizatora

 • przelot samolotem: Warszawa – Telaviv– Warszawa, samolot rejsowy
 • ubezpieczenie KL i NNW +pakiet rozszerzony o choroby przewlekłe,
 • na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem,
 • opiekę przewodnika polskojęzycznego,
 • zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (***) ze śniadaniem i obiadokolacją, pokoje 2-3 osobowe z łazienką,
 • wjazd taksówką na Górę Tabor,
 • rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim,
 • codzienne Msze św. i opiekę duchową na całej trasie pielgrzymki.
 • Tour Guide – system nagłaśniający,
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Program

 1. DZIEŃ 18.04.2020 WARSZAWA –  PRZELOT – BETLEJEM

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie  Odprawa lotnicza. Wylot przylot do Tel Aviv . Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2.DZIEŃ           19.04.2020      EIN KAREM – YAD VASHEM – BETLEJEM

Śniadanie. Zwiedzanie Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vashem.Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa.Przejazd do Betlejem. Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

3.DZIEŃ           20.04.2020      JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi („Ściana Płaczu”). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

4.DZIEŃ           21.04.2020      JEROZOLIMA: G. OLIWNA, G. SYJON – EMMAUS

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi.Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół „In Galicantu”.Emaus – ruiny wioski, gdzie Chrystus ukazał się swoim Uczniom po raz pierwszy po Zmartwychwstaniu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 1. DZIEŃ 22.04.202 WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os), Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzece Jordan – Kacar El Jahud – prawdziwe miejsce chrztu Pana Jezusa. Następnie Betania – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 1. DZIEŃ 23.04.2020 G. TABOR – TABHA-KAFARNAUM – G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na północ Izraela. Góra Tabor – Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na miejsce Przemienienia Pańskiego. Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga. Dla chętnych degustacja Ryby św. Piotra (w cenie 20 USD/ os). Następnie przejazd na Górę Błogosławieństw. Na koniec rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu w Nazarecie i zakwaterowanie oraz obiadokolacja.

 1. DZIEŃ 24.04.2020 NAZARET – KANA GALILEJSKA – HAJFA

Śniadanie.Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika i Grota Zwiastowania, dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina.  Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Następnie przejazd do Hajfy: kościół „Stella Maris”, klasztor Karmelitański, Ogrody Bahaistów (taras widokowy).Obiadokolacja. Nocleg.

 1. DZIEŃ 25.04.2020 WARSZAWA

Wyjazd z hotelu . Przyjazd na lotnisko Tela Vivu . Odprawa bezpieczeństwa, bagażowa i paszportowa. Wylot do Warszawy  Przylot do Warszawy i zakończenie pielgrzymki.

Ważne informacje

Zapisy i wpłata 1100 zł do 31.08.2019

Dodatkowo płatne

 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 190 USD/os.
 • dojazdu na lotnisko w Warszawie
 • napoje do obiadokolacji inne niż woda,
 • wycieczki fakultatywne opisane w programie m.in. „Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia”, ,,Ryba św. Piotra)
 • taca pielgrzymów zbierana na Mszach św.