Pielgrzymka do Ziemi Świętej brak wolnych miejsc

Ziemia Święta – ziemia, którą Bóg wybrał, by w pełni objawić się człowiekowi przez Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Miejsca gdzie narodził się Jezus Chrystus, gdzie wzrastał, nauczał, a wreszcie dokonał dzieła naszego odkupienia – dziś mamy możliwość , aby je nie tylko zwiedzić, ale i doświadczyć obecności Boga pośród nas.  Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej, pod kierunkiem naszych przewodników, by nie tylko poznać te miejsca, ale przede wszystkim pogłębić naszą wiarę w Jezusa Chrystusa. 

8 dni
18.04.2020 – 25.04.2020
1100 zł plus 750 USD

Świadczenia organizatora

 • przelot samolotem: Warszawa – Telaviv– Warszawa, samolot rejsowy
 • ubezpieczenie KL i NNW +pakiet rozszerzony o choroby przewlekłe,
 • na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem,
 • opiekę przewodnika polskojęzycznego,
 • zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (***) ze śniadaniem i obiadokolacją, pokoje 2-3 osobowe z łazienką,
 • wjazd taksówką na Górę Tabor,
 • rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim,
 • codzienne Msze św. i opiekę duchową na całej trasie pielgrzymki.
 • Tour Guide – system nagłaśniający,
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Program

 1. DZIEŃ WARSZAWA

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie o 20.30. Odprawa lotnicza. Wylot z Warszawy o godz. 22.55.

2.DZIEŃ            TEL AVIV,JAFFA, CEZAREA , HAJFA, G. TABOR, KANA

Przylot do TelAvivu o godz. 3.45. czasu miejscowego. Poranny spacer po Jaffa (zabytkowe miasto portowe). Cezarea Nadmorska – akwedukt z czasów rzymskich.Przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Następnie wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzwszerut taxi) na górę Tabor. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie/Tyberiadzie.

3.DZIEŃ      NAZARET,MAGDALA,TABHA,KAFARNAUM,G.BŁOGOSŁAWIEŃSTW

Po śniadaniu w Nazarecie zwiedzimy Bazylikę i Grotę Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Następnie przejedziemy dookoła Jeziora Galilejskiego i zobaczymy  Górę Błogosławieństw, Tabhę – miejsce prymatu Piotra i Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga. Następnie weźmiemy udział w rejsie po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Odwiedzimy Magdalę-miejsce pochodzenia Marii Magdaleny.Przejazd do Betlejem.Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4.DZIEŃ        JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Po śniadaniu przejedziemy do Jerozolimy -przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie KotelMaarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

5.DZIEŃ       BETANIA, WADI QELT,JERYCHO,G. KUSZENIA, KACAR EL JAHUD,MORZE MARTWE

Śniadanie. Przejedziemy doBetanii, gdzie znajduje się kościół i grobowiec Łazarza, następnie przejedziemy do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycha (najstarsze miasto świata) -tam  krótki postój pod Qarantal – Górą Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych będzie możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os). Dalej przejedziemy do  Kacar El Jahud – prawdziwego miejsca chrztu Pana Jezusa, gdzie będzie możliwość odnowienia chrztu  w rzece Jordan. Po południu plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Powrót do hotelu i obiadokolacja

6.DZIEŃ           G. OLIWNA – BETLEJEM

Śniadanie. Następnie wjazd na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

7.DZIEŃ        POLE PASTERZY –  G. SYJON–YAD VASHEM – EIN KAREM

Śniadanie. Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa.Następnie Góra Syjon w Jerozolimie – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół „In Galicantu”. Holokaustu: YadVashem. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ

Wczesne śniadanie. Przyjazd na lotnisko do Tel Avivu. Odprawa bezpieczeństwa, bagażowa i paszportowa. Wylot do Warszawy o godz. 11:25. Przylot do Warszawy o godz.14:20. Zakończenie pielgrzymki.

Ważne informacje

.

Dodatkowo płatne

 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 190 USD/os.
 • dojazdu na lotnisko w Warszawie
 • napoje do obiadokolacji inne niż woda,
 • wycieczki fakultatywne opisane w programie m.in. „Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia”, ,,Ryba św. Piotra)
 • taca pielgrzymów zbierana na Mszach św.