Pielgrzymka do Matki Bożej z Guadalupe z wypoczynkiem w Acapulco

Zapraszamy  do Meksyku – ojczyzny, Matki Bożej z Guadalupe Carlosa Santany, ale także mariachi, czekolady, kukurydzy, chili i tequili. Pielgrzymka do Meksyku to jedyna w swoim rodzaju przygoda życia o walorach duchowych, poznawczych i estetycznych, to wyprawa w odległą przeszłość, ale także w pulsującą życiem współczesność. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą tego doświadczyć i zrealizować jedną z najbardziej niezapomnianych i egzotycznych podróży. Meksyk to kraj pogodnych, przyjaznych, pomocnych i otwartych ludzi.

12 dni
30.01.2024 – 10.02.2024
5000 zł plus 1200 $ plus wstępy

Świadczenia organizatora

 • przelot samolotem: Warszawa-Meksyk-Warszawa, lot z przesiadką w Frankfurcie , linie lotnicze Lufthansa;
 • bagaż rejestrowany 23 kg, wymiary: wysokość + szerokość + długość = max 158 cm,
 • bagaż podręczny 8 kg, wymiary w cm: 55x40x23cm,
 • na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem/busem,
 • zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej ***, pokoje 2 osobowe z łazienką,
 • wyżywienie według programu HB,
 • hotel w Acapulco z All Inclusive,
 • wstępy do zwiedzanych obiektów,
 • Opieka polskojęzycznego pilota przez cały okres pobytu w Meksyku.

Program

 1. DZIEŃ 30.01.2024 POLSKA – MIASTO MEKSYK

Spotkanie na lotnisku Chopina  w Warszawie o godzinie 07:00. Wylot do Meksyku
o godzinie 09:20. Lot z przesiadką w Frankfurcie . Przylot o godzinie 11:10. Wylot
do Meksyku o 13:35. Przylot do Meksyku o godzinie 19:00 (godziny podane w czasach lokalnych). Odbiór bagaży. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

 1. DZIEŃ 31.01.2024 MIASTO MEKSYK

Po śniadaniu przejazd na Plac Główny miasta Zócalo. Następnie udamy się pieszo deptaniem Madero na zwiedzanie największej barokowej Katedry Metropolitańskiej, gdzie znajduje się figura Jezusa Chrystusa od Trucizny oraz pomnik Jana Pawła II. Przejdziemy do świątyni azteckiej Templo Mayor – miejsce, gdzie znajdowała się wyspa, na której zostało założone dzisiejsze Miasto Meksyk, nazwane przez Azteków Tenochtitlan. Z punktu widokowego będziemy podziwiać jego ruiny.  Zobaczymy również (z zewnątrz) Pałac Narodowy, dzisiejsza siedziba administracyjna Prezydenta Meksyku. Na jednym z jego dziedzińców znajdują
się Murale Diego Riwiery, które przedstawiają 300 lat historii Meksyku i dawne kultury prehiszpańskie. Otwarcie Pałacu często uzależnione jest od decyzji władz państwowych. Przejedziemy na południe miasta do Xochimilco – nazwane przez Azteków Miejscem Kwiatów – w ciągu godziny pokonamy część jednego
z kanałów. W czasie rejsu obsługa łodzi zaserwuje nam obiadokolację. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.

 1. DZIEŃ 01.02.2024 PLAC TRZECH KULTUR– BAZYLIKA – TEOTIHUACAN

Po śniadaniu wyjazd na Plac Trzech Kultur, symboliczne miejsce powstania nowej rasy metyskiej w wyniku połączenia ras hiszpańskiej i indiańskiej. Tutaj też Juan Diego zdawał relację Biskupowi Zumarraga z Objawień Najświętszej Marii Panny
z Guadalupe. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe, gdzie będziemy podziwiać ołtarz, na którym znajduje się oryginalny Wizerunek Panienki, pojawił się on na tilmie Juana Diego 12 grudnia 1531 roku. Msza Święta.  Zobaczymy Starą i Nową Bazylikę, ich przepiękne ogrody, wejdziemy do Kapliczki na Wzgórzu. Chwila czasu na zakupy dewocjonaliów.  Przejazd
do Teotihuacan, miejsce, gdzie według Azteków rodzili się bogowie. Miasto, które rozwijało się do VIII wieku. Tutaj będziemy mogli wejść na jedną z największych Piramid Słońca, zobaczymy również Piramidę Księżyca, Pałac Pierzastych Muszli czy Pierzastego Węża. Udamy się na degustację tequili. W lokalnym warsztacie poznamy obróbkę  kamienia – obsydian, z którego mieszkańcy Teotihuacan wyrabiali przepiękne maski i figurki, inkrustowane srebrem i kamieniami szlachetnymi. Przejazd na obiadokolację do lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

 1. DZIEŃ 02.02.2024 MEKSYK  TLAXCALA

Po śniadaniu przejazd do Tlaxcala – stolicy jednego z najmniejszych stanów w Meksyku. Wizyta w centrum miasta zwiedzanie jednej z najstarszych katedr, przepiękny kolonialny budynek korridy, plac Gubernatora, plac główny. Przejazd do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny z Ocotlan – miejsce, gdzie Panienka wskazała miejsce z cudownie uzdrawiającą wodą. Msza Święta. Przejazd do hotelu dawnej hacjendy. Kolacja i nocleg.

 1. DZIEŃ 03.02.2024 CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA

Śniadanie. Wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Puebli. Po drodze zwiedzimy Cholulę, miejsce gdzie Hiszpanie wybudowali na największej piramidzie kościół. Odwiedzimy również Małe Pueblo –  Tonatzintla, gdzie będziemy podziwiać mały kościółek wybudowany w nietypowym stylu barokowym. Następnie udamy
się do Puebli. To jedno z piękniejszych miast kolonialnych, które zostało założone przez Hiszpanów i początkowo, miało spełniać funkcję stolicy. Zobaczymy Katedrę, Kaplicę Różańcową w kościele Santo Domingo – najpiękniejszy przykład baroku meksykańskiego. Spacerem przejdziemy po Słodkiej Uliczce – miejsce słynące z lokalnych łakoci. Zakwaterowanie w hotelu, obiadolacja. Nocleg.

 1. DZIEŃ 04.02.2024 PUEBLA – CACAHUAMILPA  – TAXCO

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Taxco. Postój w Cacahuamilpa jest to jedna z najpiękniejszych jaskiń w środkowym Meksyku, z ogromnymi salami
i niezliczoną ilością stalagmitów i stalaktytów – przez około godzinę będziemy mogli je podziwiać w różnych formach. Następnie udamy się do sklepu – warsztatu srebra, tutaj poznamy jak wydobywa się ten szlachetny metal, jego obróbkę
i przepiękne wzory jakie tworzą lokalni rzemieślnicy. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

 1. DZIEŃ 05.02.2024 TAXCO – ACAPULCO

Po śniadaniu wjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zatrzymamy się na placu głównym miasteczka – Zócalo. Tam znajduje się kościół Santa Prisca wybudowany przez ojca dla syna. Przejazd do Acapulco. Hotel All inclusive. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

 1. DZIEŃ 06.02.2024 ACAPULCO

Wypoczynek All inclusive.

 1. DZIEŃ 07.02.2024 ACAPULCO

Wypoczynek All inclusive.

 1. DZIEŃ 08.02.2024 ACAPULCO – VISTA HERMOSA – MIASTO MEKSYK

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Miasta Meksyk. Obiad w hacjendzie Vista Hermosa. Zakwaterowanie w  hotelu. Nocleg.

 1. DZIEŃ 09.02.2024 MIASTO MEKSYK –  BAZYLIKA – LOTNISKO

Śniadanie. Krótki przejazd panoramiczny najpiękniejszą Aleją Reforma, zdominowaną dzisiaj przez nowoczesne wieżowce, przejedziemy obok Pomnika Anioła Niepodległości, Krzysztofa Kolumba czy Diany, Łowczyni Gwiazd. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na własne modlitwy. Przejazd na lotnisko. Odlot do Polski o godzinie 21:00. Lot z przesiadką w Frankfurcie.

 1. DZIEŃ 10.02.2024 POWRÓT DO POLSKI

Lądowanie  w Frankfurcie  o godzinie 14:40. Wylot do Warszawy o godzinie 16:40. Przylot o godzinie 18:15. Zakończenie pielgrzymki.

Ważne informacje

UWAGA: Na czas wyjazdu należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Uwaga!  Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

Uczestnik ma na dodatkowe ubezpieczenia od rezygnacji z pielgrzymki 3 dni od dnia podpisania umowy i musi zrobić to osobiście, np. ze strony  www.turystyka-zak.pl w zakładce dokumenty w Signal Iduna lub u jakiegokolwiek ubezpieczyciela.

Organizator zastrzega sobie możliwość podwyższenia ceny imprezy (nie więcej jak 8% ceny) na 21 dni przed datą wyjazdu w przypadku wystąpienia jednej lub kilku z następujących okoliczności:

a). wzrostu kosztów transportu i cen paliwa ;

b). wzrost opłat urzędowych: podatków, opłat lotniskowych lub morskich;

c). wzrostu kursów walut mających znaczenie dla danej imprezy turystycznej;

Cena za Imprezę Turystyczną zostanie podwyższona proporcjonalnie do wysokości zmiany uzasadniającej podwyższenie ceny.

Dodatkowo płatne

Cena nie zawiera:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 470 USD,
 • Napoje w czasie posiłków oprócz All inclusive,
 • Wydatki indywidualne nie objęte programem,
 • Ubezpieczenia,
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji,
 • Korzystanie z atrakcji w hotelach dodatkowo płatnych takich jak: mini barki, strefy jacuzzi, wellness i spa, bilard, pralnia itd.
 • Dojazdu i powrotu na/z lotniska w Warszawie około 270 zł
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji link:  https://w3.signal-iduna.pl/e-policy/pl/travel/?portal_code=www.turystyka-zak.pl&ag_symbol=53755&tax_number=8761376183