Pałace i Zamki Bawarii zwolniły się 4 miejsca

Bawaria nie bez przyczyny, uważana jest za najpiękniejszy region Niemiec. Wyjątkowa atmosfera średniowiecznych miasteczek, wspaniałe zamki oraz majestatyczne alpejskie widoki sprawiają, że nasze wycieczki do Bawarii cieszą się dużą popularnością.

6 dni
15.06.2020 – 20.06.2020
1980 zł plus 100 euro

Świadczenia organizatora

 • Przejazd autokarem turystycznym
 • 5 noclegów, śniadań , obiadokolacji
 • opłaty autostradowe,podatki niemieckie, opłaty parkingowe
 • ubezpieczenie
 • wstępy Neuschwanstei,  Linderhof, Wyspa Kwiatów Mainau, Hohenschwangau
 • opieka pilota polskojęzycznego , miejscowi przewodnicy

Program

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Przejazd do Bawarii, po drodze spacer po Ratyzbonie. Położona nad Dunajem Ratyzbona to jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w całej centralnej Europie i jednocześnie jedno z najstarszych miast w Niemczech. Bez większej przesady można  stwierdzić, że ratyzbońskie stare miasto jest otwartym muzeum, które pokazuje jak wyglądało jedno z ważniejszych średniowiecznych centrów handlowych w naszej części Europy. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, przejazd do stolicy Bawarii i jednocześnie jej największego miasta – Monachium. Zwiedzanie monachijskiej starówki, wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche – Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda – córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najbardziej znana piwiarnia – Hofbräuhaus, gdzie piwo Maßbier podawane jest w wielkich litrowych kuflach. Czas wolny na monachijskiej starówce. Przejazd do hotelu w Alpach Bawarskich. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd malowniczymi trasami widokowymi Deutsche Alpenstraße i Romantische Straße do najmniejszego z zameczków króla Ludwika II – Linderhof – zwiedzanie zamku i spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla. Zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej), krótki czas wolny. Następnie wizyta w klasztorze i bazylice w Ettal – jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech – możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj benedyktynów, spacer po ryneczku. Podjazd pod masyw Zugspitze (2.962 m n.p.m.), wjazd na najwyższy szczyt Niemiec kolejką linową – płatny dodatkowo około 40 – 50 €,  skąd przy dobrej widoczności można delektować się panoramą pięciu krajów: Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch i Francji oraz widokiem alpejskiego lodowca, na którym znajduje się najwyżej w Niemczech położona kapliczka oraz tzw. „drzewko majowe”. Przejazd do leżącego u stóp Zugspitze Garmisch-Partenkirchen, spacer po zimowej stolicy Niemiec, m.in. zabytkowa ulica Ludwigstraße z malowanymi domkami, centrum kurortowe i park zdrojowy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, przejazd do jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych zakątków Bawarii – zamków Hohenschwangau i Neuschwanstein. Hohenschwangau to zamek, w którym swoje dzieciństwo spędził król Ludwik, wjazd busikiem zamkowym na wzgórze, gdzie wśród przepaści i jezior położony jest zamek Neuschwanstein. Zwiedzanie baśniowego Neuschwanstein – najbardziej znanego zamku Ludwika II, symbolu zamków bawarskich, który był inspiracją dla Walta Disneya – jego logo wzorowane było właśnie na konturach tej budowli, spacer na most Marienbrücke, przerzuconym dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie. Dla chętnych zejście Wąwozem Rzeki Pullat, czas wolny na zakup pamiątek. Następnie wizyta w centrum uroczego alpejskiego miasteczka Füssen, które ze względu na odbywające się w nim musicale na temat króla Ludwiga II nazywane jest miasteczkiem musicalowym. Spacer po urokliwej starówce położonej na tle skalistych szczytów. Możliwość zorganizowania Wieczorku Bawarskiego z bogatym szwedzkim stołem obfitującym w lokalne bawarskie potrawy oraz piwo dla każdego, do posiłku przygrywać będzie lokalny muzyk grający bawarską muzykę regionalną – płatne dodatkowo 20 €.  Przejazd  do hotelu w kierunku Jeziora Bodeńskiego. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, przejazd malowniczym alpejskim szlakiem nad pięknie położone na tle Alp Szwajcarskich Jezioro Bodeńskie – największe jezioro Niemiec. Przejazd  na Wyspę Kwiatów Mainau, spacer w tamtejszym ogrodzie botanicznym z najróżniejszymi kompozycjami i wariacjami roślinnymi zajmującymi całą wyspę. Przejazd w kierunku Würzburga do hotelu na nocleg. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, pożegnanie z Bawarią i wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze  Würzburg, m.in. Stary Most Kamienny prowadzący wprost na Stare Miasto, pięknie zdobione rokokowe budynki jak Dom pod Sokołem, Kaplica Mariacka, katedra katolicka i protestancki Neumünster, Rezydencja Królów i Książąt Bawarii – kompleks pałacowy z czasów baroku. Przejazd Szlakiem Romantycznym do Rothenburg ob der Tauber – miasta rodem z baśni z malowanymi domkami z czasów średniowiecza.Bamberg – spacer po wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starym Mieście, wizyta m.in. w Katedrze Cesarskiej słynącej z bogatych rzeźb i zdobień, pałacu biskupim, przejście nad Małą Wenecją(Klein Venedig) – malowniczymi domkami rybackimi położonymi nad rzeką Pegnitz oraz koło Ratusza, położego na niewielkim moście. Powrót w godzinach nocnych, zakończenie wycieczki.

Ważne informacje

 1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
 2. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
 3. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek.
 4. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w podanej kwoty pakietu. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce.
 5. Rzeczy, które podróżny przewozi ze sobą i ma je pod własnym nadzorem to bagaż podręczny. Przewoźnik ani Biuro Turystyczne nie ponosi odpowiedzialności za kradzież i zagubienie bagażu podręcznego
 6. Bagaż główny do 25kg bagaż podręczny do 5kg
 7. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.
 8. Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty, dzieci do 18 roku życia wymagany paszport .
 9. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot.
 10. Nie zapewniamy drugiego śniadania, suchego prowiantu na drogę i dodatkowych posiłków dla cukrzyków.
 11. Przy zapisie uczestnik musi zgłosić dietę żywieniową

Dodatkowo płatne

 • zestawy Tour  guide 30 zł
 • Wjazd na najwyższy szczyt kolejką linową Zugspitze 2962 m n.p.m  40 – 50 euro