Grecja wycieczka objazdowa brak wolnych miejsc.

Grecja… Jeśli nie udało Ci się do tej pory zwiedzić Grecji, najwyższy czas to zmienić; zapraszamy na naszą wycieczkę do Grecji – to szansa na duchowy rozwój oraz jednoczesne zwiedzanie kraju i poznawanie niesamowitej greckiej kultury – zarówno tej starożytnej, jak i współczesnej. Wycieczka do Grecji to nie tylko okazja poznania tego zachwycającego swoją historią i naturą kraju.

8 dni
30.04.2023 – 07.05.2023
740 euro

Świadczenia organizatora

 • zakwaterowanie: 1 noc w Kalambace hotel 4*, 2 noce w okolicach Thessalonik hotel 4*, 1 noc w Delfach hotel 3*, 2 noce w Tolo hotel 3*, 1 noc w Atenach hotel 3*
 • śniadania i kolacje
 • przelot na trasie WAW-ATH-WAW (bagaż 23 kg+8 kg)
 • usługi autokarowe wg programu
 • pilot
 • System tourguide dla każdego uczestnika
 • Ubezpieczenie KL i NNW

Program

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku. Formalności lotniskowe. Przelot do Grecji WAW 10:35 ATH 14:05. Przejazd do hotelu w Kalambace. Po drodze postój w Thermopilach przy pomniku Leonidasa. Miejsce słynnej bitwy 480 r p.n.e miedzy Grekami i Persami. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2 

Śniadanie. Przejazd do słynnych Meteorów – zwiedzanie prawosławnych klasztorów usytuowanych na skałach. Wizyta w 2 monasterach. Zwiedzimy wnętrza cerkwi z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. Możliwość zakupu ikon. Przejazd do Berei (dzisiejsza Weria) – miasta, do którego po opuszczeniu Salonik przybywa Święty Paweł wraz z Sylasem aby kontynuować głoszenie Słowa Bożego. Zakwaterowanie w Thessalonikach i obiadokolacja.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Salonik. Zwiedzanie miasta związanego z działalnością Świętego Pawła, a także Świętych Cyryla i Metodego. Zobaczymy: Białą Wieżę, która dominuje w krajobrazie nadmorskiej promenady, pomnik Aleksandra Macedońskiego, pozostałości antycznego miasta, Łuka Galeriusza oraz Katedrę Św. Demetriusza. Przejazd do Kavalii (Neapolis) miasta portowego, do którego św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej misyjnej podróży do Grecji. Przejazd do Filipii, od którego Św. Paweł rozpoczął w 49 r. swą misję w Europie oraz ochrzcił św. Lidię. Zwiedzanie ruin antycznego miasta. Powrót na nocleg. Obiadokolacja.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Delf – miejsca gdzie w starożytności mieszkała słynna pytia, u której można było zasięgnąć porad odnośnie przyszłości. Zwiedzimy: Sanktuarium Apollina z dorycką świątynią, gimnazjon, gdzie trenowali sportowcy przed Igrzyskami Pytyjskimi oraz Marmarie z jednym ze 100 cudów architektury świata starożytnych – Tolosem. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 5 

Śniadanie. Przejazd do Starożytnego Koryntu, który był jednym z największych i najważniejszych państw-miast Grecji. Zobaczymy beme Św. Pawła, który podczas swojej drugiej podróży misyjnej nauczał tu przez półtora roku i założył gminę chrześcijańską – słynne listy do Koryntian. Przejazd do Nafplionu– weneckiego miasta, pierwszej stolicy niepodległej Grecji, znanego również, jako miasto zakochanych. Spacer po starówce: cerkiew Św. Spirydona, przy której zamordowano pierwszego prezydenta Grecji, Plac Konstytucji. Przejazd do Epidauros. Zwiedzanie słynnego teatru z IV w p.n.e. oraz sanktuarium Asklepiosa – boga sztuki medycznej – tutaj dokonano pierwszej trepanacji czaszki i cesarskiego cięcia. Przejazd do położonego na Peloponezie Tolo. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 6 

Śniadanie. Dzień odpoczynku: plażowanie oraz kąpiele morskie lub fakultatywnie całodzienny rejs statkiem. Odwiedzimy wyspy Hydrę – gdzie nie ma transportu samochodowego, a cały ruch odbywa się na osiołkach, oraz Spetses. Wieczorem powrót do Tolo. Obiadokolacja.

Dzień 7

Wykwaterowanie i przejazd w stronę stolicy. Po drodze postój nad kanałem Korynckim. Zwiedzanie miasta: Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami, Agora Grecka, Forum Romanum, Świątynie Zeusa Olimpijskiego, Wzgórze Aresa, zwane potocznie Areopagiem – tutaj św. Paweł, który, jak można przeczytać w „Dziejach Apostolskich” przemawiał do członków Areopagu i zdołał przekonać areopagitę Dionizosa do przejścia na wiarę chrześcijańską.  Plac Syntagma – z grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie ma miejsce teatralna zmiana warty, Stadion Panatenajski z IV w p.n.e, na którym miało miejsce otwarcie nowożytnych igrzysk olimpijskich. Zakwaterowanie i kolacja w Atenach.

Dzień 8  

Wczesne śniadanie lub pakiety, wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Wylot z Aten godz. 08.15 do Warszawy godz. 09.45. Zakończenie pielgrzymki.                          

Ważne informacje

Uwaga!  Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

Organizator zastrzega sobie możliwość podwyższenia ceny imprezy (nie więcej jak 8% ceny) na 21 dni przed datą wyjazdu w przypadku wystąpienia jednej lub kilku z następujących okoliczności:

 1.  wzrostu kosztów transportu i cen paliwa ;
 2.  wzrost opłat urzędowych: podatków, opłat lotniskowych lub morskich;
 3.  wzrostu kursów walut mających znaczenie dla danej imprezy turystycznej;

Cena za Imprezę Turystyczną zostanie podwyższona proporcjonalnie do wysokości zmiany uzasadniającej podwyższenie ceny.

Dodatkowo płatne

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego 190 Euro
 • napojów do obiadokolacji innych jak woda
 • Obowiązkowa składka na TFG i TFP 30 zł
 • dojazdu na/z lotnisko w Warszawie (Koszt autokaru na / z lotniska w Warszawie około 270 zł)
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (3,5% lub 7,5% ceny włączając choroby przewlekłe i nowotworowe) wykupowanego indywidualnie
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz atrakcji, miejscowi przewodnicy, opłata autostrad, wjazdy do miast – koszt 185 euro.
 • taksa klimatyczna 10 euro/os