Czarnogóra

Czarnogóra – czarna perła Półwyspu Bałkańskiego
Kilometry piaszczystych plaż, urokliwe zatoczki, skaliste wysepki i majestatyczne góry, a wszystko na tle turkusowego morza. Ciekawa historia i niepowtarzalna bałkańska atmosfera powstała z mieszania różnych kultur, aromatyczna kuchnia.Wizytówką Czarnogóry jest otoczona wysokimi górami największa zatoka Adriatyku – słynna Boka Kotorska z ponad 100-kilometrową linią brzegową.

11 dni
22.09.2021 – 02.10.2021
2650 zł

Świadczenia organizatora

 • przejazd autokarem
 • ubezpieczenie, pilot
 • parkingi
 • opłaty drogowe
 • noclegi w hotelach
 • śniadania, obiadokolacje według  programu

Program

Dzień 1

Wyjazd godz. 02.00 z miejsca zbiórki, przejazd na nocleg w Chorwacji. W tym dniu nie ma wyżywienia. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Wyjazd. Przejazd przez Chorwację do miejsca zakwaterowania. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Budwy. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3-9

Śniadanie. Czas na odpoczynek i rozkoszowanie się widokami, plażowanie, spacery i zakupy. Możliwość organizacji wycieczek fakultatywnych (opis poniżej). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

Śniadanie, przejazd na nocleg tranzytowy w okolicach Zagrzebia, zakwaterowanie w hotelu. W tym dniu nie ma wyżywienia. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 11

Śniadanie I przejazd do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych, zakończenie wycieczki.

Ważne informacje

Ważne informacje

 1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
 2. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
 3. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek.

Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w podanej kwoty pakietu. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce.

 1. Rzeczy, które podróżny przewozi ze sobą i ma je pod własnym nadzorem to bagaż podręczny. Przewoźnik ani Biuro Turystyczne nie ponosi odpowiedzialności za kradzież i zagubienie bagażu podręcznego.
 2. Bagaż główny do 25kg bagaż podręczny do 5kg
 3. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.
 4. Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty, dzieci do 18 roku życia wymagany paszport .
 5. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot.
 6. Nie zapewniamy drugiego śniadania, suchego prowiantu na drogę i dodatkowych posiłków dla cukrzyków.
 7. Przy zapisie uczestnik musi zgłosić dietę żywieniową

Dodatkowo płatne

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Taksa klimatyczna

Wycieczki fakultatywne:·

Montenegro Tour: Budva – Cetinje – Njeguši – Kotor – Budva

To dzień wycieczki, w którym poznamy Czarnogórę w pigułce. Tzw. Montenegro Tour pokaże nam najpiękniejsze miejsca, które każdy musi zobaczyć odwiedzając ten kraj. Cena około 25 euro plus wstępy

Stary Bar – Jezioro Szkoderskie.

Przejazd autobusem do Starego Baru. Po drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym, aby zrobić zdjęcia czarnogórskiej wizytówki czyli Wyspy Sveti Stefan. Rejs po największym jeziorze na Bałkanach, naturalnej granicy między Albanią, a Czarnogórą – Jeziorze Szkoderskim. Jezioro jest największym europejskim rezerwatem ptactwa – żyje tu 280 gatunków ptaków, z których wiele jest na wymarciu oraz 40 gatunków ryb. Na terenie jeziora został również utworzony Park Narodowy w roku 1983.  Cena około 25 euro plus rejs

Rejs po Boce Kotorskiej.

Przejazd autobusem do miasta Kotor. W tym też mieście wsiadamy na statek i wyruszamy w malowniczy rejs po Boce Kotorskiej. Zatoka składa się z czterech mniejszych zalewów – Tivatskiego, Risańskiego, Kotorskiego i Hercegnovskiego. Sama nazwa Boka pochodzi z włoskiego słowa bocca i oznacza usta. Dzięki naszej wycieczce będziemy mieli możliwość podziwiać bajkowy krajobraz czarnogórskiego wybrzeża. Cena 15 euro plus statek i wstępy